MC Dairesel Köprü ve Sıyırıcı Sistemi

Dairesel köprü ve sıyırıcı sistemi ön çöktürme, son çöktürme, çamur yoğunlaştırma başta olmak üzere tesiste birçok noktada çökelme veya yüzdürme yöntemi ile katı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Su üniteye merkeze yerleştirilmiş bir boru yapısı ile giriş yapar. Giriş yapan su içerisinde yer alan katı madde & çamur aşağı doğru yönlenerek sudan ayrılır. Böylece ünitenin üst kısmı su alt kısmı ise çamur yoğunluklu olacak şekilde ayrışır. Tahrik grubu vasıtasıyla hareket eden sıyırma sistemi dipte bulunan çamuru sıyırarak sistemden uzaklaştırır.

Geniş bir çap aralığına sahip bu ekipman küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm proseslerde sisteme özel hesaplarla standartlara uygun çap ve yükseklikte özel olarak üretilmektedir.

Yüksek çamur yüklerine karşı emniyetli, optimum sıyırma, uzun ömürlü, kolay montaj, düşük işletme maliyeti gibi özellikleri sebebiyle birçok tesiste tercih edilmektedir.

Sistem genel olarak köprü, korkuluklar, merdiven, motor-redüktör grubu, sıyırma bıçakları, germe çubuğu, bağlantı elemanlarından oluşmaktadır.

Su ile temas eden kısımlar talebe bağlı olarak paslanmaz çelik veya karbon çelik olarak üretilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ