MC Otomatik Polielektrolit Hazırlama Ünitesi

Arıtma tesislerinde özellikle çamur ve kimyasal arıtma ünitelerinde kullanılan bu ekipman ham halde temin edilen polielektrolitin su ile karıştırılarak proseste kullanılacak olan konsantrasyona getirilmesini sağlar.

Ham polielektriolit ve suyu içerisinde bulunan karıştırıcılar vasıtası ile homojen bir şekilde karıştırılan çözelti kimyasal arıtımın yapıldığı ünitelere ya da çamur hatlarına iletilmek üzere hazırlanır. Karışımlar yarı otomatik veya tam otomatik olarak yapılabilmektedir.

Polielektrolit hazırlama üniteleri her proses için özel olarak hesaplanıp, gereken çözelti miktarına göre boyutlandırılabilir. Geniş bir kapasite aralığına sahip bu ekipman özel sipariş ile talebe uygun boyutlarda üretilmektedir.

Yüksek verim ile çalışan bu ekipman aynı zamanda kompakt tasarıma sahiptir. Böylece tesiste az yer kaplayarak alandan tasarruf sağlar. Ayrıca kolay montaj, minimum yedek parça ihtiyacı, kullanım kolaylığı, gerektiğinde kesintisiz çalışabilme sistemin diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Ekipman genel olarak tank, karıştırıcı, tahrik grubu ve bağlantı elemanlarından oluşmaktadır.

Polielektrolit hazırlama üniteleri talebe bağlı olarak paslanmaz çelik veya karbon çelik olarak üretilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ