MC Konveyörler

MC BANT KONVEYÖR

Bant konveyörler arıtma tesisinde katı maddelerin (özellikle ızgara atıkları ve susuzlaştırılmış çamur) bir noktadan başka bir noktaya taşınması gereksiniminde kullanılırlar.

Taşınmak istenilen malzeme ekipmanın bant kısmına vardıktan sonra tahrik grubu sayesinde hareket eden bant ile hedef noktaya ulaşır. Taşıma esnasında bant üzerindeki malzemenin banttan düşmesini önlemek amacı ile siperlikler mevcuttur.

Her proses için taşınacak malzeme & mesafe ölçülerek özel olarak imalat yapılır. Bant konveyörler yatay olarak çalışacak şekilde üretildiği gibi belli bir açı (yaklaşık 250 ‘ye kadar) ile de üretilmektedir.

Her talebe uygun farklı en/boy ölçülerde tasarım, uzun hizmet ömrü, değiştirilebilir eğim açısı, tek ekipman ile uzun mesafe katedebilme, düşük enerji tüketimi ekipmanın başlıca özellikleridir. Sistem genel olarak ana şase, bant, bant sıyırıcı, taşıyıcı rulo sistemi, tahrik tamburu, gerdirme tamburu, motor-redüktör, siperlik, bağlantı elemanlarından oluşmaktadır.

Ana şase presler standart olarak paslanmaz çelik veya talebe bağlı olarak karbon çelik, bant aşınmalara karşı dayanıklı kauçuk, bant sıyırıcı polietilen malzeme olarak üretilir.


MC HELEZON KONVEYÖR

Helezon konveyörler arıtma tesisinde katı maddelerin (özellikle ızgara atıkları ve susuzlaştırılmış çamur) bir noktadan başka bir noktaya taşınması gereksiniminde kullanılırlar.

Taşınmak istenilen malzeme ekipmanın giriş kısmına vardıktan sonra tahrik grubu sayesinde hareket eden burgu vasıtasıyla hedef noktaya ulaşırlar.

Her proses için taşınacak malzeme & mesafe ölçülerek özel olarak imalat yapılır. Bant konveyörler yatay olarak çalışacak şekilde üretildiği gibi belli bir açı (yaklaşık 250 ‘ye kadar) ile de üretilmektedir.

Her talebe uygun farklı en/boy ölçülerde tasarım, uzun hizmet ömrü, değiştirilebilir eğim açısı, tek ekipman ile uzun mesafe katedebilme, düşük enerji tüketimi ekipmanın başlıca özellikleridir. Sistem genel olarak giriş ağzı, burgu, burgu yataklaması, çıkış şutu, motor-redüktörden oluşmaktadır.

Burgu, giriş ağzı ve çıkış şutu standart olarak paslanmaz çelik veya talebe bağlı olarak karbon çelik, burgu yataklaması aşınmalara karşı yüksek dayanımlı polietilen (UHMW PE1000) malzeme olarak üretilir.


FOTOĞRAF GALERİSİ